V sobotu, 2. dubna 2022, se konal hlavní den celorepublikové výzvy Ukliďme Česko, která má za cíl podpořit a motivovat spolky, školy a jednotlivé dobrovolníky pustit se do úklidu nejen pohozených roušek, respirátorů a dalšího drobného nepořádku ve svém okolí, ale i celých černých skládek v přírodě.

Mapa zobrazující přibližnou uklizenou plochu v naší obci, kterou jsme prošli v rámci celorepublikové výzvy Ukliďme Česko.
Živou mapu naleznete na webu uklidmecesko.cz, který zobrazuje a kalkuluje přibližnou plochu úklidu.

Letos se nám bohužel vymstilo počasí. Ráno byla teplota na nule, celý den foukal vítr a předešlý den dokonce sněžilo. Ale my jsme neztratili motivaci a stejně se do toho po hlavě pustili! Rozdělili jsme se na 2 týmy, které současně procházeli 2 trasy – 1. ze směru Bukovina, 2. od Choustníkova Hradiště. Za necelé 2,5 hodiny se obou našim týmům podařilo v počtu 26 dobrovolníků uklidit plochu o přibližné rozloze 8.2 ha (dle dat uklidmecesko.cz), což znamená okolí všech cest v centru obce, malý les před začátkem Horních Vlčkovic a malou černou skládku při cestě ve směru na Krabčice (viz. mapka nahoře). Podařilo se nám, dle našeho odhadu sesbírat neuvěřitelných 117 kg odpadu!

A protože se počasí bohužel stále kabonilo a všichni byli promrzlí, tak si paní starostka, Bohuslava Volfová, pro všechny účastníky přichystala náhradní pohoštění v teple naší nové hasičské zbrojnice. Děkujeme jí za výborné domácí vývar, palačinky, bramborové kramfleky, po kterých se jen zaprášilo. Děkujeme i obci Vlčkovice v Podkrkonoší, za poskytnuté sladké odměny, které byly rozdány všem dětem, jako poděkování za to, že přiložili ruce k dílu a opravdu odvedly neuvěřitelnou práci! A závěrem musíme poděkovat i organizátorům a partnerům celorepublikové výzvy Ukliďme Česko, za zaslané rukavice pro děti a dospělé, velké pytle na odpadky a tematické samolepky pro děti.

Foto: Vojtěch Volf/obec

Kategorie: Akce

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..