V létě nám vyšla alespoň jedna velká akce. Náš výlet začal dne 16. srpna v 7 hodin ráno od nové hasičské zbrojnice. Kam? No přeci na Výstavu veteránů do Police nad Metují! Naše parta hned ráno vyrazila směr Police ve složení: řidič – pan Miloslav Maťátko, a jeho nezbytná posádka – Martin Legner, Bohuslava Volfová, Vojtěch a Daniela Volfovi.
Cesta probíhala naprosto v pohodě a bez problémů. Sice táhlý kopec Vysokov nám trošku dal zabrat, ale nakonec jsme to zvládli. Je nutné poznamenat, že naše Máňa na cestách vzbuzuje nadšení a ohromení! Když projíždíme, tak se všichni zastavují a mávají nám. No pocit je to krásný. A už vůbec, když náš pan řidič spustí houkačku! To i očka zvlhnou nad tou krásou… 😀
Po registraci jsme se umístili na vyhrazeném místě a nachystali na ukázku i náš úžasný žebřík Magirus, který je vždy součástí každé výpravy. Na poslední příčku žebříku tradičně umístíme náš hasičský prapor, poté si naše posádka navlékne stejnokrojová trička a věnuje se všem hostům, kteří mají zájem nejen o informace o našem Mercedesu, ale i o prohlídku.
Součástí tohoto setkání je i pouť, kterou jsme také nesmírně ocenili. Celý den se na nás smálo sluníčko a to největší překvapení na nás teprve čekalo. Na konci při vyhodnocování jsme byli pozváni na slavnostní vyhlášení různých soutěží, odkud jsme si hrdě odnesli pohár a cenu za „Nejhezčí užitkovou techniku z Polické pouti 2020“.
No prostě co více si přát na závěr této krásné akce? Snad jen to, abychom ve zdraví dojeli domů. A i to se nám splnilo. Proto náš dík patří pořadatelům této krásné akce! Co říci závěrem? Že se tento výlet opět vyvedl a těšíme se na další.

Bohuslava Volfová
starostka

Převzato z Vlčkovického zpravodaje, č. 02/2020


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..